Kdo jsem

Pracuji jako psycholog a terapeut. Kromě této činnosti se zabývám spolu s mými kolegy výcvikem v Terapii zaměřené na řešení a v poslední době se také věnuji ekologickým otázkám a ekopsychoterapií. Velmi často jsou mými klienty děti nebo dospívající, ale pracuji také s dospělými. Zabývám se propojením meditační praxe a psychoterapie, zejména meditací zaměřenou na řešení.

 

Vystudoval jsem psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci, absolvoval jsem výcviky v institutu Dalet (supervizní a koučovací výcvik, terapeutický výcvik), výcvik v integrované psychoterapii manželů Knoblochových (INCIP) a další kurzy a výcviky (SKT Liberec, Rafae, Dalet, výcvik v hypnoterapii pod vedením prof. Stanislava Kratochvíla). Jsem Certifikovaný Kids' skills a Reteamink kouč.

 

Ve své práci se zaměřuji na to, jak tvořivě zapojit do procesu změny co nejvíce přirozených zdrojů daného člověka. Snažím se neuzavírat svou práci do jednoho modelu, ale spolu s daným člověkem hledat a spoluvytvářet nejvhodnější (a jemu nejbližší) cestu, jak se v situaci posunout dál. Ve své práci mne velmi inspirovali a ovlivnili mí kolegové z institutu Dalet, finský kolega dr. Ben Furman (práce s dětmi), australský terapeut Rob Mc´Neilly (práce se zdroji klienta), manželský terapeut Josef Zeman (párová terapie), švýcarský kouč Peter Szabó (schopnost přeladění se na změnu, když život nejde podle plánu), a zkušený učitel křesťanské meditace Jan Šedivý.

 

Pokud Vás má nabídka zaujme, budu se těšit na společnou cestu vpřed.