Kdo jsem

Pracuji jako psycholog a terapeut. Kromě této činnosti se zabývám spolu s mými kolegy výcvikem v Terapii zaměřené na řešení a v poslední době se také věnuji ekologickým otázkám a zodpovědným způsobem života. Velmi často jsou mými klienty děti nebo dospívající, ale pracuji také s dospělými, věnuji se podpoře rodičů a pěstounů a párovým konzultacím. Zabývám se tréninkem zvládání stresových situací (cope-system).

 

Vystudoval jsem psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci, absolvoval jsem výcviky v institutu Dalet, výcvik v integrované psychoterapii manželů Knoblochových (INCIP) a další kurzy a výcviky (SKT Liberec, Rafae, Dalet, Výcvik v hypnoterapii pod vedením prof. Stanislava Kratochvíla). Jsem Certifikovaný Kids' skills a Reteamink kouč.

 

Ve své práci se zaměřuji na to, jak tvořivě zapojit do procesu změny co nejvíce přirozených zdrojů daného člověka. Snažím se neuzavírat svou práci do jednoho modelu, ale spolu s daným člověkem hledat a spoluvytvářet nejvhodnější (a jemu nejbližší) cestu, jak se v situaci posunout dál. Ve své práci mne velmi inspirovali a ovlivnili mí kolegové z institutu Dalet, finský kolega dr. Ben Furman (práce s dětmi), australský terapeut Rob Mc´Neilly (práce se zdroji klienta) a manželský terapeut Josef Zeman (párová terapie).

 

Pokud Vás má nabídka zaujme, budu se těšit na společnou cestu vpřed.